«Բրիտանիան Ֆրանսիային խնդրել է զերծ մնալ Ուկրաինայում էսկալացիայից»․ Քեմերոն
Լոնդոնը մասնավոր կարգով փորձում է Փարիզին հասցնել Ուկրաինայում հակամարտության սրում թույլ չտալու անհրաժեշտությանը՝ Ֆրանսիայի կողմից զորքերի հնարավոր տեղակայման մասին հայտարարությունների ֆոնին։ Այս մասին, РИА Новости-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարար Դևիդ Քեմերոնը։
Ավելի վաղ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել էր, որ չի բացառում Ուկրաինա զորք ուղարկելու հնարավորությունը։
«Ես ողջունում եմ այն փաստը, որ ֆրանսիացիները փոխել են իրենց տեսակետը, բայց ես վստահ չեմ, որ դա ճիշտ մոտեցում է։ Կարծում եմ՝ խնդիրն այն է, որ եթե օտարերկրյա զորքեր մտցվեն Ուկրաինա, Պուտինի համար թիրախ կստեղծվի։ Եվ հետո հարց է առաջանում՝ ինչպես պետք է արձագանքել, եթե նրանց հարված հասցվի։ Կարծում եմ՝ դա տեղի չի ունենա»,- ասել է Քեմերոնը՝ պրանկերներ Վովանի (Վլադիմիր Կուզնեցով) և Լեքսուսի (Ալեքսեյ Ստոլյարով) հետ զրույցում, որոնք ներկայացել են որպես Ուկրաինայի նախկին նախագահ Պյոտր Պորոշենկո:

Кэмерон: Британия просила Францию воздержаться от эскалации на Украине
Лондон в частном порядке пытается донести до Парижа необходимость не допускать эскалации конфликта на Украине на фоне заявлений Франции о возможном вводе войск, заявил глава МИД Великобритании Дэвид Кэмерон.
Президент Франции Эммануэль Макрон ранее заявил, что не исключает возможности отправки войск на Украину․
"Я очень приветствую тот факт, что французы изменили свою точку зрения, но я не уверен, что это правильный подход. Я думаю, что проблема в том, что если ввести иностранные войска на Украину, то появится мишень для Путина. И тогда возникает вопрос: как нужно реагировать, если по ним будет нанесен удар?", - сказал Кэмерон в разговоре с пранкерами Вованом (Владимиром Кузнецовым) и Лексусом (Алексеем Столяровым), которые представились экс-президентом Украины Петром Порошенко.