«Պատրաստ եմ շարունակել Պուտինի հետ երկխոսությունը»․ Մակրոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ երկխոսությունը շարունակելու ցանկության մասին։ Այս մասին նա ասել է Génération Do It Yourself-ի եթերում։
«Ես կշարունակեի երկխոսությունը Վլադիմիր Պուտինի հետ․․․Կարծում եմ՝ կարևոր է երկխոսությունը շարունակելը»,- նշել է նա։
Չնայած նրան, որ Ֆրանսիայի նախագահը վերջին ամիսներին չի շփվել Պուտինի հետ, նա չի բացառել «որևէ թեմայի շուրջ խոսելու» հնարավորությունը։ Génération Do It Yourself-ի փոխանցմամբ՝ Մակրոնը չի բացառել Պուտինի հետ ատոմակայանների հարցի քննարկումը, սակայն չի հստակեցրել՝ կոնկրետ ինչի մասին է խոսքը։

Макрон заявил о желании продолжить диалог с Путиным
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил о желании продолжить диалог с российским президентом Владимиром Путиным. Об этом он сообщил 24 июня в подкасте Génération Do It Yourself.
«Я бы продолжил диалог с Владимиром Путиным. Говорю искренне, я считаю, что важно продолжать диалог всегда», — заявил Макрон, утверждая, что верит в силу переговоров.
Несмотря на то, что президент Франции не общался с Путиным в последние месяцы, он не исключает возможности разговора с ним на какую-либо тему. Например, Макрон готов обсудить с российским лидером вопрос атомных электростанций, сказал он, не уточняя, что имеет в виду.