Մոսկվան և Փհենյանը ռազմավարական գործընկերության մասին պայմանագիր կստորագրեն
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հրամանագիր է ստորագրել, որը ենթադրում է Հյուսիսային Կորեայի հետ նոր բազային փաստաթղթի ստորագրում՝ համապարփակ ռազմավարական գործընկերության վերաբերյալ, գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները։
Նշվում է, որ այսօր երեկոյան Վլադիմիր Պուտինը Հյուսիսային Կորեա պետական այցի շրջանակներում հանգամանալից բանակցություններ կանցկացնի Կիմ Չեն Ընի հետ։ Կստորագրվեն երկկողմ փաստաթղթեր։
Հաղորդվում է նաև, որ ըստ Վաշինգթոնի՝ Հյուսիսային Կորեան Ռուսաստանին զենք է մատակարարում Ուկրաինայում պատերազմ վարելու համար, ինչը հերքվել է Փհենյանի և Մոսկվայի կողմից։

Россия и КНДР подпишут новый Договор о всеобъемлющем стратегическом партнерстве
Президент России Владимир Путин подписал распоряжение, в котором назвал целесообразным подписание нового базового документа с КНДР - Договора о всеобъемлющем стратегическом партнерстве.
Государственный визит Владимира Путина в КНДР начнется сегодня вечером, на завтра запланированы обстоятельные переговоры с лидером Северной Кореи Ким Чен Ыном и подписание двусторонних документов.
В Вашингтоне считают, что Северная Корея поставляет России оружие для ведения войны в Украине, однако Пхеньян и Москва неоднократно отрицали это.с