«Պուտինը խոսում է միջուկային պատերազմի մասին, իսկ Բայդենը չգիտի՝ ինչ ասի»․ Թրամփ
Ուկրաինայի շուրջ իրավիճակի զարգացումը, ներառյալ՝ Ռուսաստանին հարվածելու մասին Կիևի հայտարարությունները, հանգեցնում են երրորդ համաշխարհային պատերազմի։ Այս մասին Fox News-ի եթերում ասել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը, որը կրկին հավակնում է նախագահ դառնալ։
«Մենք ավելի մոտ ենք երրորդ համաշխարհային պատերազմին։ Տեսեք՝ ինչ է տեղի ունեցել վերջին մի քանի օրում։ Հանրապետականների խոսքով՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հիմա խոսում է միջուկային զենքի մասին, քանի որ Ուկրաինայում հայտարարում են Ռուսաստանին հարվածելու մասին։ Իսկ Բայդենը չգիտի՝ ինչ ասի»,- ասել է Թրամփը։
«Այդ ամենը կհանգեցնի երրորդ համաշխարհային պատերազմի։ Ես կկարգավորեմ Ուկրաինայի իրավիճակը և շատ արագ»,- վստահեցրել է Թրամփը։

Трамп об ударах по России западным оружием
Развитие ситуации вокруг Украины, включая заявления Киева об ударах по России, ведет к третьей мировой войне. Такое мнение выразил в среду в эфире телеканала Fox News бывший американский президент Дональд Трамп, который вновь претендует на высший государственный пост США.
«Мы ближе к третьей мировой войне. Посмотрите, что происходило в последние несколько дней», - сказал он. По версии республиканца, президент России Владимир Путин «теперь говорит про ядерное оружие». «Поскольку Украина теперь говорит об ударах по России. А [действующий президент США Джо] Байден не знает, что сказать», - добавил Трамп.
«Но все эти вещи в итоге приведут к третьей мировой войне», - полагает бывший американский лидер. «Я урегулирую ситуацию вокруг Украины и урегулирую ее быстро. Этого никогда бы не было», - заверил он.