Հյուսիսային Կորեան 10 բալիստիկ հրթիռ է արձակել Ճապոնական ծովի ուղղությամբ
Հյուսիսային Կորեան 10 փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռ է արձակել Ճապոնական ծովի ուղղությամբ: Երկրի շտաբերի պետերի միացյալ կոմիտեն հայտարարել է, որ դրանք այդքան մեծ քանակությամբ գործարկելն անսովոր է, հաղորդում է Yonhap-ը։
«Այսօր՝ առավոտյան 06:14-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է Հյուսիսային Կորեայից արձակված փոքր հեռահարության 10 բալիստիկ հրթիռ։ ԿԺԴՀ-ն շարունակում է մասնակցել բալիստիկ հրթիռների սադրանքներին՝ փորձնական արձակումների պատրվակով, սակայն դրանք այդքան մեծ քանակությամբ արձակելն անսովոր է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Զինվորականները վերլուծել են մանրամասն բնութագրերը, ներառյալ՝ հրթիռների մոդելը և թռիչքի հեռահարությունը:

Северная Корея запустила 10 баллистических ракет в сторону Японского моря
Северная Корея запустила около 10 баллистических ракет малой дальности в сторону Японского моря. В свою очередь объединенный комитет начальников штабов страны заявил, что запускать их в таком большом количестве необычно, передает агентство Yonhap.
«Сегодня, в 6:14 утра, были обнаружены 10 баллистических ракет малой дальности, запущенных из Северной Кореи. КНДР продолжает участвовать в провокациях по баллистическим ракетам под предлогом испытательных пусков, но запускать их в таком большом количестве необычно», — говорится в сообщении.