Անօդաչու թռչող սարքեր արտադրող Բայրաքթարը կարող է գլխավորել Թուրքիան. WSJ
Անօդաչու թռչող սարքեր արտադրող Bayraktar ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Սելջուկ Բայրաքթարը կարող է գլխավորել Թուրքիան։ Այս մասին գրում է The Wall Street Journal-ը։
Բայրաքթարը ներկայիս նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի փեսան է։ Նշվում է նաև, որ նա երկրի ամենասիրված հասարակական գործիչներից է։
Էրդողանը 70 տարեկան է. 2023 թվականին նա ընտրվել է երրորդ նախագահական ժամկետում՝ երկրորդ փուլում փոքր-ինչ առաջ անցնելով իր մրցակից Քեմալ Քըլըչդարօղլուից։ Բայրաքթարը 44 տարեկան է։ Նա առանցքային դեր է խաղում իր ընկերության նոր անօդաչու թռչող սարքերի մշակման և արտադրության մեջ:

WSJ: производитель дронов Байрактар может возглавить Турцию
Председатель совета директоров компании-производителя дронов Bayraktar Сельчук Байрактар может возглавить Турцию. Об этом пишет The Wall Street Journal.
Байрактар является зятем действующего президента Реджепа Эрдогана. Отмечается также, что он - один из самых популярных общественных деятелей страны.
В статье также указывается, что Байрактар хорошо зарекомендовал себя и на него указывает «идеальный шторм».
Эрдогану 70 лет. В 2023 году он избрался на третий президентский срок, немного опередив во втором туре своего оппонента Кемаля Кылычдароглу. Байрактару 44 года. Он играет ключевую роль в разработке и производстве новых беспилотных летательных аппаратов своей компании.