Crocus City Hall-ի սեփականատեր Արազ Աղալարովը մանրամասներ է ներկայացրել
Մարտի 23-ի երեկոյան տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով հրկիզված համերգասրահ է եկել Crocus City Hall-ի սեփականատեր, ադրբեջանցի գործարար Արազ Աղալարովը։ Ինչպես հայտնում է РБК-ն, նրան ուղեկցել է որդին՝ Էմինը։
Արազ Աղալարովը, մեկնաբանելով տեղի ունեցածը. «Սարսափելի ողբերգություն է տեղի ունեցել, և արդեն ասվել է, որ նման բան չի եղել վերջին 20 տարում»։
Նա կատարվածն անբացատրելի է անվանել համամարդկային արժեքների տեսանկյունից։
Գործարարը հայտնել է նաև, որ զինված մարդիկ համերգասրահ են մտել ոչ թե դռներից, այլ հարևան ցուցասրահի պատուհանից։ Crocus City Hall-ի անվտանգության աշխատակիցներից մեկը սպանվել է, ևս մեկը վիրավորվել է։ «Նրանք նույնիսկ անվտանգության աշխատակիցներ չեն: Մենք նրանց անվանում ենք «վերահսկիչներ»», - ասել է Աղալարովը:
Ըստ վերջին պաշտոնական տվյալների՝ տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհ է դարձել 133 մարդ, մոտ 200-ը՝ վիրավորվել։ Ավերված համերգասրահում որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Զոհերի ցուցակը վերջնական չէ. ձերբակալվել է 11 կասկածյալ, այդ թվում՝ հարձակման 4 անմիջական մասնակից։ Համերգասրահում բռնկված հրդեհը մարվել է միայն մեկ օր անց։

Владелец «Крокус Сити Холла» Агаларов впервые прокомментировал теракт
Владелец «Крокус Сити Холла» бизнесмен Араз Агаларов вечером 23 марта приехал к разрушенному в результате теракта концертному залу. Агаларова-старшего, сообщает РБК, сопровождал сын Эмин.
Араз Агаларов, комментируя произошедшее, заявил РБК: «Произошла страшнейшая трагедия, и уже было сказано, что за последние 20 лет ничего подобного не происходило».
Он назвал случившееся необъяснимым с точки зрения общечеловеческих ценностей.
Бизнесмен также рассказал, что вооруженные люди вошли в концертный зал не через двери, а через окно соседнего выставочного центра. Один из сотрудников охраны «Крокус Сити Холла» был убит, другой ранен. «Это даже не охранники. Они у нас называются «контролеры», — заявил Агаларов.
По последним официальным данным, в результате теракта в «Крокус Сити Холле» погибли 133 человека, около 200 пострадали. Поисковая операция в разрушенном концертном зале продолжается. Список жертв не является окончательным. Задержаны 11 подозреваемых, в том числе четыре непосредственных участника атаки. Пожар в «Крокус Сити Холле» удалось потушить лишь спустя почти сутки.