«Հայաստանը ճիշտ ուղու վրա է». Միխայիլ Պոդոլյակ
Հայաստանը կհաղթահարի դժվարությունները, կարևորն այն է, որ հայերն անկեղծ հավատան իրենց երկրին: Այս մասին AnalitikaUA-ին տված հարցազրույցում ասել է Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը:
Պատասխանելով Բալթյան-Սևծովյան պաշտպանական դաշինքին Հայաստանի՝ հնարավոր մասնակցության մասին հարցին, Պոդոլյակը հույս է հայտնել, որ դաշինքի դռները բաց կլինեն: Նա նշել է, որ պետք է փնտրել իրավական և լոգիստիկ բանաձևեր:
«Հայ քաղաքական գործիչները պետք է երկխոսություն վարեն: Հայաստանը ճիշտ ուղու վրա է: Ռազմավարությունը, որը ես հիմա հստակ տեսնում եմ Հայաստանի դիրքորոշման մեջ, ինտենսիվ երկխոսությունն է ՆԱՏՕ-ի երկրների՝ Մեծ Բրիտանիայի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի հետ, որոնց հետ միշտ երկխոսությունը պատմականորեն լավ է եղել»,- ասել է Պոդոլյակը:

Армения на правильном пути – Михаил Подоляк
Армения разберется со многими сложностями, которые сегодня у нее возникают, главное, чтобы армяне, где бы они не находились, искренне верили в свою страну, об этом в интервью AnalitikaUA сказал Советник Главы Офиса Президента Украины Михаил Подоляк.
Отвечая на вопрос о возможности участия Армении в Балто-Черноморском оборонном союзе, Подоляк высказал надежду, что двери Союза будут открыты. По словам политика, нужно искать юридические формулы, логистические формулы.
«Армянские политики должны вести диалог», – отметил Подоляк.
По мнению Советника Главы Офиса Президента Украины, Армения на правильном пути. «Стратегия, которую я сейчас отчетливо вижу в позиции Армении, это плотный диалог со странами НАТО, – Великобританией, США, Францией, с которой всегда исторически диалог был хороший».