Բաքոյանն անխնա շահագործում է ծառայողական մեքենան ու տուգանվում. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից Թագուհի Թովմասյանին ազատելուց հետո այն հանձնվել է ՔՊ-ական Ռուստամ Բաքոյանին, ով հանրությանը հայտնի է իր քաղաքացիական կնոջ նկատմամբ բռնություն գործադրելու հայտնի պատմությամբ: ՄԻ հանձնաժողովի նախագահի պարտականությունները ժամանակավոր ստանձնելու պահից սկսած՝ Բաքոյանը պետական ծառայողական մեքենան անխնա շահագործում է․ մեր թղթակիցը հաճախ այն ֆիքսել է «Դալմա» առևտրի կենտրոնի դիմաց կանգնած:
ԱԺ աղբյուրներից տեղեկացանք, որ Բաքոյանը վերջին մեկուկես ամսում արդեն 5 անգամ տուգանվել է ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտման համար՝ գրեթե յուրաքանչյուր անգամ՝ 20 հազար դրամով և գրեթե բոլորը՝ արձակուրդի շրջանում: Բաքոյանի տուգանքները վճարել է Ազգային ժողովը, այսինքն, մենք՝ հարկատուներս»:

«Грапарак»: Бакоян нещадно эксплуатирует служебный автомобиль
Газета «Грапарак» пишет: «Как известно, после освобождения Тагуи Товмасян с должности председателя Комиссии НС по защите прав человека, должность была передана представителю фракции «Гражданский договор» Рустаму Бакояну, известному общественности историей насилия в отношении своей гражданской жены.
С момента вступления в должность врио председателя Комиссии НС по защите прав человека Бакоян нещадно эксплуатирует госслужебный автомобиль: наш корреспондент не раз фиксировал автомобиль перед торговым центром «Далма».
Из источников в НС мы узнали, что за последние полтора месяца Бакоян уже был оштрафован за нарушение правил дорожного движения 5 раз, почти каждый раз на 20 тысяч драмов и почти все в период отпуска. Штрафы Бакояна были оплачены Национальным Собранием, то есть нами, налогоплательщиками».