Պաշտոնանկությունների շքերթ. աշխատանքից ազատվողների նոր անուններ. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Հայրենի գործադիրում լարված և անհանգիստ իրավիճակ է: Նիկոլ Փաշինյանը դժգոհ է նախարարներից, և առաջիկայում մեծ թվով պաշտոնանկություններ են սպասվում կառավարությունում:
Թիրախում ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը, արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը և շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանն են, որոնք Երևանի ավագանու ընտրություններից հետո հրաժեշտ կտան իրենց պաշտոններին:
Ըստ գործադիրում շրջանառվող տեղեկությունների՝ Նիկոլ Փաշինյանը, սակայն, այսքանով չի սահմանափակվելու. նախատեսվում է, որ իրենց պաշտոններին հրաժեշտ են տալու նաև ԲՏԱ նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը և աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը:
Ահա, այս պաշտոնանկությունների մասին թեժ խոսակցություններով պայմանավորված, կառավարությունում իրավիճակը շատ լարված է, նախարարները շունչները պահած սպասում են, թե ով է Փաշինյանի հաջորդ թիրախը, ով է հրաժեշտ տալու իր պաշտոնին: Նիկոլ Փաշինյանը, սակայն, դեռ չի շտապում. սպասում է, որ ավագանու ընտրությունները անցկացնեն, դրանից հետո նոր միայն սկսի «չիստկան» կառավարությունում»:

«Жоговурд»: В кабмине ожидается парад отстав
Газета «Жоговурд» пишет: «В исполнительной власти страны напряженная и тревожная ситуация. Никол Пашинян недоволен министрами, и в ближайшее время в правительстве ожидается большое количество увольнений.
В центре внимания находятся министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян и министр окружающей среды Акоп Симидян, которые после выборов в Совет старейшин Еревана распрощаются со своими должностями.
Однако, согласно сведениям, муссируемым в исполнительной власти, Никол Пашинян этим не ограничится. Планируется, что свои посты покинут также министр высокотехнологической промышленности Роберт Хачатрян и министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян.
Из-за разговоров об увольнениях в правительстве и сложилась напряженная ситуация, министры, затаив дыхание, ждут, кто станет следующей мишенью Пашиняна, кто попрощается со своей должностью? Сам Пашинян, однако, пока не торопится. Он ждет выборов в Совет старейшин Еревана, после чего и приступит к «чистке» в кабмине».