ՌԴ-ն հաստատեց․ Մոսկվայում տեղի կունենա ՀՀ-ի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների ի հանդիպումը
Մոսկվայում տեղի կունենա Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպումը, ինչպես նաև առանձին բանակցություններ Բաքվի և Երևանի միջև։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Մարիա Զախարովան։
«Մայիսի 19-ին Մոսկվայում տեղի կունենան ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի, Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ հանդիպումը»,- ասել է Զախարովան։
Նա նաև նշել է, որ խաղաղության պայմանագրի շուրջ կանցկացվեն հայ-ադրբեջանական երկկողմ առանձին բանակցություններ։

МИД России подтвердил встречу Байрамова, Лаврова и Мирзояна
В Москве состоится трехсторонняя встреча глав МИД России, Азербайджана и Армении, а также пройдут отдельные переговоры Баку и Еревана. Об этом сообщила глава пресс-службы МИД РФ Мария Захарова.
"19 мая в Москве состоятся трехсторонние встречи главы российского внешнеполитического ведомства Сергея Лаврова с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым и министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном," - сказала Захарова.
Она также отметила, что отдельно пройдут двухсторонние армяно-азербайджанские переговоры по мирному договору.