Սեյրան Օհանյանն այս տարի Քննչական կոմիտեում հարցաքննվել է. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ 2022 թվականին ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևորագույն գործերով քննչական վարչություն հարցաքննության է ներկայացել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը: Մեզ առայժմ չհաջողվեց պարզել, թե ինչ գործով են նրան կանչել Քննչական կոմիտե, սակայն նկատենք, որ Սեյրան Օհանյանը մինչ այս պահն ունի մեղադրյալի կարգավիճակ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում:
Բանն այն է, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նրա մասով մի քրեական գործ կա՝ «Ձորահէկ» ՓԲԸ -ի գործը, որով վերջինս ներգրավված է որպես մեղադրյալ: Վերջինիս առաջարկել են համաձայնել վաղեմության ժամկետով կարճել գործը, բայց Սեյրան Օհանյանը հրաժարվում է, և քրեական գործը մնացել է օդից կախված: Հիշեցնենք, որ Սեյրան Օհանյանը մեղադրյալ էր նաև «Մարտի 1»-ի գործով:

«Жоховурд»: Сейран Оганян был допрашен в Следственном комитете
По сведениям газеты «Жоховурд», в 2022 году в Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА был допрошен бывший министр обороны РА, глава парламентской фракции «Айастан» Сейран Оганян.
«Нам не удалось выяснить, по какому делу он был вызван в Следственный комитет, но отметим, что Сейран Оганян до сих пор имеет статус обвиняемого в Антикоррупционном комитете.
Дело в том, что в отношении него в Антикоррупционном комитете возбуждено уголовное дело – дело ЗАО «Дзорахек», в котором последний фигурирует в качестве обвиняемого. Последнему предложили согласиться на прекращение дела за истечением срока давности, но Сейран Оганян отказался, и уголовное дело так и осталось висеть в воздухе. Напомним, что Сейран Оганян также проходит по делу «1 Марта» в качестве обвиняемого»,- пишет газета.