Հյուսիսային պողոտայում՝ աղբարկղների մոտ, տղամարդու դի է հայտնաբերվել
Երևանում, այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել. Ժամը 10:50 -ի սահմաններում ՀՀ ոստիկանության պարեկները ծառայություն կատարելու ընթացքում Հյուսիսային պողոտայում՝ «Դրագոն Գարդեն»-ի հարևանությամբ գտնվող աղբարկղների մոտ հայտնաբերել են տղամարդու դի. հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը:
Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն, դիակի վա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տղամարդը հանկարծամահ է եղել:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի ինքնությունը, իսկ նրա մոտ հայտնաբերվել է 73-ամյա Ռ. Գյուլումյան անվամբ անձնագիր: Փաստի առթիվ քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում: Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

На Северном проспекте возле мусорных баков обнаружено тело мужчины
Сегодня, 6 декабря, в Ереване произошел трагический инцидент. Около 10:50 при исполнении служебных обязанностей патрульные полицейские обнаружили тело мужчины возле мусорных баков рядом с рестораном «Драгон Гарден» на Северном проспекте. Об этом сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян.
По предварительному заключению судебно-медицинской экспертизы, на теле не обнаружено следов насилия. По предварительной информации, мужчина умер внезапно. Полиция и следственный отдел выясняют личность погибшего. Рядом с телом был обнаружен паспорт имя 73-летнего Р.Гюлумяна. В следственном отделе готовятся материалы по факту инцидента.