Թշնամին ավելի հաճախակի է դարձրել ՊԲ մարտական դիրքերի և սահմանամերձ բնակավայրերի ուղղությամբ կրակոցները․ ՊԲ
Հինգշաբթի, 22 ապրիլի, 2021 թ., 11:24
Պաշտպանության բանակը հաղորդագրություն է տարածել. «Վերջին օրերին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից տարբեր ուղղություներով խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Նշված խախտումների առանձնահատկությունը կայանում է նրանում, որ եթե նախկինում թշնամական կողմը հիմնականում կրակում էր դեպի օդ, ապա ներկայումս ավելի հաճախակի են դարձել ՊԲ մարտական դիրքերի և սահմանամերձ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցները:
Համոզված լինելով, որ նշված խախտումները նպատակ ունեն խուճապային տրամադրություններ ստեղծել Արցախի ազգաբնակչության շրջանում, ինչպես նաև ստվերել ռուսական խաղաղապահ առաքելության իրականացումը՝ կոչ ենք անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ նման սադրիչ գործողություններից և հավատարիմ մնալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին»:

АО Арцаха: Выстрелы противника в направлении боевых позиций Армии обороны и приграничных мирных поселений участились
Четверг, 22 Апреля, 2021 года, 11:24
В последние дни противник выстрелами из разнокалиберного стрелкового оружия по разным направлениям нарушал режим прекращения огня, сообщает Армия обороны Арцаха. Особенность данных нарушений заключается в том, что если раньше вражеская сторона стреляла в воздух, то в настоящее время участились выстрелы в направлении боевых позиций Армии обороны и приграничных мирных поселений.
Будучи уверенными, что указанные нарушения преследуют цель посеять панические настроения среди населения Арцаха, а также поставить под сомнение эффективность российской миротворческой миссии, Минобороны Арцаха призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от подобных провокационных действий и соблюдать достигнутые договоренности»,- отмечается в сообщении.