Ուկրաինացի զինվորականները վարժանքներ են անցկացրել Ղրիմի հետ սահմանին
Ուկրաինայի ինժեներասակրավոր ստորաբաժանումների զինծառայողները հրետանու և բանակային ավիացիայի աջակցությամբ զորավարժություններ են անցկացրել՝ Ղրիմի հետ սահմանին ականապատ պատնեշներ կառուցելու նպատակով: Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի ԶՈՒ միացյալ հրամանատարության մամուլի ծառայությունը:
«Ինժեներա-սակրավոր ստորաբաժանումների զինծառայողները, որոնք մարտական ծառայություն են իրականացնում Ղրիմի Ինքնավար Հանրապետության սահմանին՝ Սև և Ազովի ծովերի ափերի երկայնքով, հրետանու և բանակային ավիացիայի աջակցությամբ գործնական զորավարժություններ են անցկացրել ականապատ պատնեշների տեղակայման նպատակով»,-ասված է մամուլի կենտրոնի հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես նշել է ԶՈՒ միացյալ ուժերի հրամանատար Սերգեյ Նաևը, ռազմական պահեստային ուժերը գրեթե ամեն շաբաթ ափամերձ տարածքներում գործողություններ են իրականացնում նավերից պոտենցիալ թշնամու ծովային հետևակի հարձակմանը հակազդելու համար:

Украинские военные провели учения на границе с Крымом
Украинские военнослужащие инженерно-саперных подразделений при поддержке артиллерии и армейской авиации тренировались обустраивать минно-взрывные заграждения на границе с Крымом, сообщила в пятницу пресс-служба командования Объединенных сил ВС Украины.
"Военнослужащие инженерно-саперных подразделений, которые несут боевую службу на границе с временно оккупированной территорией Автономной Республики Крым вдоль побережья Черного и Азовского морей, при поддержке артиллерии и армейской авиации выполнили практические тренировки по обустройству минно-взрывных заграждений",- говорится в сообщении пресс-центра.
Как отметил командующий Объединенных сил ВСУ Сергей Наев, военные резервы почти каждую неделю отрабатывают на побережье практические действия по противодействию высадке морского десанта вероятного противника с кораблей и полное его уничтожение.