«Հակոբ Արշակյանի փոխարեն նախարար կնշանակվի Հայկ Չոբանյանը». վարչապետ
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 160-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և «Տարածքային կառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 6-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարություն այսօր որոշում ընդունեց Հայկ Չոբանյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզպետի պաշտոնից:
«Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը լքում է իր պաշտոնը: Նրա փոխարեն նախարար կնշանակվի Հայկ Չոբանյանը»,- հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Ի դեպ, համացանցում տեսանյութ է տարածվել՝ ինչպես են ԲՏԱ նախարարության աշխատակիցները ճանապարհում Հակոբ Արշակյանին:

Никол Пашинян: Айк Чобанян будет назначен министром высокотехнологической промышленности
Правительство на заседании в четверг утвердило проект решения об освобождении Айка Чобаняна от должности губернатора Тавушской области.
«Руководствуясь частью 2 статьи 160 Конституции Армении и частью 1 статьи 6 закона РА «О территориальном управлении», правительство Армении приняло решение освободить Айка Чобаняна от должности губернатора Тавушской области»,- говорится в проекте решения.
«Министр высокотехнологической промышленности уходит в отставку. Вместо него министром будет назначен Айк Чобанян»,- заявил премьер-министр Никол Пашинян.