«ԱԱԾ տնօրենը Մոսկվայի աշխատասենյակներում բացահայտ պատմում է, որ Փաշինյանը շիզոֆրենիայով հիվանդ է»․ Գաբրիելյանով
Երեքշաբթի, 02 մարտի, 2021 թ., 16:10
Հայազգի լրագրող, հրատարակիչ, «Lifenews» լրատվական հեռուստաալիքի սեփականատեր, «News Media» հրատարակչական տան գլխավոր տնօրեն Արամ Գաբրիելյանովն իր Telegram ալիքում գրել է․ «Գրեթե 1 շաբաթ զբաղված էի Փաշինյանի շրջապատում տիրող իրավիճակը պարզելով։ Վերջապես հասկացա հայկական քաղաքական մեքենայի գաղտնի մեխանիզմները։ Փաշինյանը հայտնվել է դասական քաղաքական ցանցում, որը նրա համար հմտորեն հյուսել է 3 մարդ։ Այս 3 մարդիկ հիմա վարչապետի վրա ճնշող ազդեցություն ունեն և հմտորեն օգտվում են դրանից։
Եռյակից յուրաքանչյուրն ունի իր խնդիրներն ու շահերը, բայց գլխավորն այն է, որ նրանք առաջնորդվում են փողն ու ազդեցությունը կորցնելու վախով։
Ահա թե ով է իրականում քաղաքական խաղ խաղում Հայաստանում։ Նրանք են՝ օլիգարխ Խաչատուր Սուքիասյանը (Գռզո), ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը և Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը։
Այսօրվա դրությամբ առանց այդ եռյակի ոչ մի կարևոր որոշում չի կայացվում։ Մի կողմ են քաշվել բոլորը՝ ներառյալ Փաշինյանի կինը։
Սուքիասյանը պատասխանատու է եռյակի ֆինանսների և թուրքական ուղղվածության համար, Աբազյանը՝ իշխանության վերահսկողության, ՌԴ ԱԱԾ-ի հետ կապերի, ռուսական ուղղվածության համար։ Խաչատրյանը պատասխանատու է արևմտյան ուղղվածության, ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան հետ կապի և հասարակության վրա ուժային ճնշման համար։ Վերջին շրջանում եռյակը փորձում է հասկանալ, թե ում կարելի է նշանակել, որպեսզի պահպանի իշխանությունը Հայաստանում՝ հասկանալով, որ Փաշինյանը պարտված է։ ԱԱԾ տնօրենը Մոսկվայի աշխատասենյակներում բացահայտ պատմում է, որ Փաշինյանը շիզոֆրենիայով հիվանդ է, բայց նրան փոխելը դեռ շուտ է, քանի որ իշխանության կգան ռևանշիստները՝ Քոչարյանի գլխավորությամբ և կխանգարեն Մոսկվայում ստորագրված Պուտին-Ալիև-Փաշինյան պայմանագրին:
Աբազյանի գլխավոր թշնամին Օնիկ Գասպարյանն է, ով պատերազմի ժամանակ ԱԱԾ տնօրենին մեղադրել է պաթոլոգիական վախկոտության և Գռզոյի միջոցով թուրքական հատուկ ծառայություններին գաղտնի տեղեկությունների արտահոսքի մեջ։
Հակամարտության գագաթնակետը եղավ պատերազմի ավարտից 1 շաբաթ առաջ, երբ Օնիկը ծեծեց Աբազյանին ԱԱԾ շենքում։ Գասպարյանն Արմենին մեղադրել է Հայաստանի գեներալիտետի դեմ կոմպրոմատ հավաքելու և կեղծելու մեջ։ Աբազյանը պաթոլոգիկ վախենում և ատում է գլխավոր շտաբի պետին։
Խաչատրյանն իր եղբոր միջոցով, ով, ըստ էության, ղեկավարում է Հայաստանում սորոսական կառույցները, ազդեցություն ունի ԱՄՆ դեսպանատան վրա։ Հատուկ քննչական ծառայության ղեկավարը մոլի ռուսատյաց է։ Գռզոն վճարում է և՛ Աբազյանին, և՛ Խաչատրյանին։ Գումարը բիթքոինների սխեմայի և չինական բանկերի միջոցով փոխանցվում է շվեյցարական հաշիվներին:
Այսօրվա դրությամբ եռյակի խնդիրը մի քանի ամսով Փաշինյանին իշխանության ղեկին պահելն է, հայկական բանակին ու ընդդիմությանը վարկաբեկելը։
Նրանք պայքարելու են անխղճորեն ու անսկզբունքորեն, ինչը երեկ ցույց տվեց նրանց ձեռնածու վարչապետ Փաշինյանի ելույթը»։

''Директор СНБ открыто рассказывает в московских кабинетах, что Пашинян болен шизофренией''. Габрелянов
Вторник, 02 Марта, 2021 года, 16:10
Журналист и издатель, председатель совета директоров ОАО «Редакция газеты ''Известия'', генеральный директор и президент издательского дома «News Media» Арам Ашотович Габрелянов написал в своем Telegram-канале․ «Почти неделю занимался тем, что выяснял ситуацию в окружении Пашиняна . Наконец-то понял тайные механизмы и приводные ремни армянской политической машины.
Пашинян попал в классическую политическую разводку или политические сети , которые искусно ему сплели три человека. Эти три человека сейчас имеют на премьера подавляющее влияние и умело им пользуются.
У каждого из тройки свои задачи, свои интересы, но главное - ими движет одно - страх потерять деньги и влияние.
Вот кто на самом деле делает политическую игру в Армении. Это олигарх Хачатур Сукиасян(Грзо),это директор СНБ Армен Абазян и Глава специальной следственной службы Сасун Хачатрян.
На сегодняшний момент без этой тройки не принимается ни одного важного решения. Отодвинуты в сторону все, включая жену Пашиняна.
Сукиасян отвечает за финансы тройки и турецкое направление, Абазян за контроль над властью, сбор капромата , за связи с ФСБ, за российское направление. Хачатрян отвечает за западное направление , связи с посольством США, Великобритании и за силовое давление на общество.
В последнее время, тройка пытается понять , на кого можно поставить , чтобы сохранить власть в Армении, понимая , что карта Пашиняна бита. Директор СНБ открыто рассказывает в московских кабинетах , что Пашинян болен шизофренией , но менять его преждевременно, потому что к власти придут реваншисты во главе с Кочаряном и помешают подписанному в Москве договору Путин, Алиев Пашинян.
Главный враг Абазяна - это Оник Гаспарян, который обвинил во время войны директора СНБ в патологической трусости и сливу через Грзо секретной информации турецким спецслужбам. Апогей конфликта случился за неделю до конца войны, когда Оник избил Абазяна в здании СНБ.
Гаспарян обвинил Армена в сборе и фабрикации кампромата на генералитет Армении. Абазян патологически боится и ненавидит начальника Генерального Штаба. Хачатрян, через своего брата , который , по сути , руководит соросовскими структурами в Армении , имеет влияние на посольство США . Глава Специальной Следственной Службы ярый русофоб.
Грзо платит и Абазяну и Хачатуряну. Деньги через схему биткоинов и китайские банки , зачисляются на швейцарские счета.
На сегодняшний момент задача тройки -сохрание на пару месяцев у власти Пашиняна, дискредитация армянской армии и оппозиции.
Биться они будут безжалостно и беспринципно, что вчера и показало выступление их ручного премьера Пашиняна».