Ֆիզուլիի, Հադրութի և Ջաբրայիլի շրջաններում որոնումների ընթացքում հայտնաբերվել է 29 մարմին
Ֆիզուլիի, Հադրութի և Ջաբրայիլի շրջաններում որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է 27 զինծառայողի աճյուն և 2 քաղաքացիական անձի մարմին: Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Երեկ որոնողական աշխատանքների արդյունքում 29 աճյուն է հայտնաբերվել որոնցից երկուսը քաղաքացիական անձինք են: Նրանք Հադրութի շրջանի Տող գյուղից են, երկուսն էլ տղամարդ են: Այսօր որոնողական խմբերը աշխատելու են Հադրութում, Ջաբրայիլում, Իշխանաձորում և Որոտանում»,- նշել Հունան Թադևոսյանը:

В Физулинском, Гадрутском и Джабраилском районах были обнаружены тела 27 военнослужащих и 2 гражданских лиц
Суббота, 19 Декабря, 2020 года, 12:45
![]() В ходе поисковых работ в Физулинском, Гадрутском и Джабраилском районах были обнаружены тела 27 военнослужащих и 2 гражданских лиц. Об этом сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян. «Вчера в результате поисковых работ было обнаружено 29 тел, двое из которых являются гражданскими лицами. Они из села Тох Гадрутского района, оба мужчины. Сегодня поисковые группы будут работать в Гадруте, Джабраиле, Ишханадзоре и Воротане», - отметил Унан Тадевосян. По его словам, по состоянию на сегодняшний день в целом было вывезено 998 тел. |