Շաբաթ, 28 նոյեմբերի, 2020 թ., 13:30
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Իրավակարգի և օրինականության ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Հայաստանի Հանրապետության հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Մհերի ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻՆ պարգևատրել Մխիթար Գոշի մեդալով»,-ասված է հրամանագրով:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ Մխիթար Գոշի մեդալով է պարգևատրվել նաև ՀՔԾ ընդհանուր բնույթի հանցագործությունների քննության վարչության հատկապես կարևոր գործերի ավագ քննիչ Հայկ Մանանդյանը։

Начальник ССС Сасун Хачатрян награжден медалью «Мхитар Гош»
Указом президента Армении, начальник Специальной следственной службы Армении Сасун Хачатрян награжден медалью «Мхитар Гош».
«Принимая за основание ходатайствопремьер-министра и в соответствии со ст. 136 Конституции, а также ч. 1 ст. 5.3 «Закона о государственных наградах и почетных званиях Республики Армения», за значительный вклад в укрепление законности и правопорядка наградить руководителя Специальной следственной службы РА Сасуна Мгерович аХачатряна медалью «Мхитар Гош»», - говорится в постановлении.
Другим указом Президента Республики Армения медалью «Мхитар Гош» награжден старший следователь по общим делам Специальной следственной службы Республики Армения Айк Манандян.