Շուշի-Քարին տակ հատվածում թշնամական խմբավորումները, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել են. ՊԲ
![]() Պաշտպանության բանակը հայտնում է. «Նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է: Յուրային զորքերն զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք: Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին: Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են: |

АО Арцаха: На участке Шуши-Карин Так шли интенсивные бои, в результате чего противник, потеряв большое количество сил, отступил
Понедельник, 09 Ноября, 2020 года, 10:20
В ночь с 8 на 9 ноября подразделения Армии обороны Арцаха вели оборонительные бои на юго-восточном, южном и юго- западном направлениях линии фронта.
Как сообщает пресс-служба АО Арцаха, на участке Шуши-Карин Так шли интенсивные бои против вычисленных группировок противника, в результате чего последние, неся большие потери в силе, отступили.
«Наши войска заняли максимально выгодные рубежи. В данный период по различным направлениям линии фронта были уничтожены принадлежащие врагу 1 танк, 4 единицы автотехники и 8 беспилотников.
По итогам действий в юго-западной части фронта армейские подразделения конфисковали один танк и артиллерийские средства противника.
За все время ведения боевых действий противник продолжал наносить авиационные и ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам Арцаха. Утром на всех основных направлениях линии фронта враг возобновил попытки наступления.