Կասետային հրթիռներ են արձակվել Ստեփանակերտի ուղղությամբ. ԱՀ ԱԻՊԾ
ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայություը հայտնում է. «Խաղաղ բնակչության նկատմամբ Ադրբեջանը շարունակում է պատերազմական հանցագործությունները։
Օրվա ընթացքում (կեսօրից հետո) կասետային հրթիռներ են արձակվել Ստեփանակերտի ուղղությամբ, ավերել ու նյութական մեծ վնաս պատճառել բնակիչներին։
Հրթիռներն ընկել են բնակելի տների վրա ու շենքերին հարող տարածքներում, վնասել տանիքները, պատշգամբներն ու ջարդել լուսամուտները։
Բարեբախտաբար, քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածներ չկան։
Թշնամական ուժերի հաջորդ թիրախը Շուշին է։ Ադրբեջանաթուրքական հանցավոր ագրեսիայի հետևանքով Արցախի մշակույթի մայրաքաղաքում ևս ավերածություններն ու վնասների չափն անհաշիվ են»:

Госслужба по ЧС Арцаха: В течение дня в направлении Степанакерта были выпущены кассетные ракеты
Азербайджан продолжает осуществлять военные преступления против мирного населения Арцаха, сообщается на странице Госслужбы по чрезвычайным ситуациям республики в Facebook.
«В течение дня в направлении Степанакерта были выпущены кассетные ракеты, которые стали причиной разрушений, нанесли большой ущерб жителям.
Ракеты упали на жилые дома и прилегающие к зданиям территории, повреждены крыши и балконы, разбиты окна.
К счастью, среди гражданского населения пострадавших нет.
Следующей мишенью вражеских сил стал город Шуши. В результате азербайджано-турецкой преступной агрессии разрушения и размер ущерба в культурной столице Арцаха также бесчисленны», - говорится в сообщении.