Հակառակորդի բազմակի գրոհները ՊԲ-ի կողմից կասեցվել են․ թշնամին կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ
Հինգշաբթի, 05 նոյեմբերի, 2020 թ., 10:10
Պաշտպանության բանակը հայտնում է. «Նոյեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Թշնամական ուժերն առանձնակի ակտիվություն են դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում: Հակառակորդի գրոհային խմբերի կողմից ձեռնարկված բազմակի գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կասեցվել են: Թշնամին կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Օրվա ընթացքում Արցախի խաղաղ բնակավայրերը շարունակել են մնալ թշնամական ուժերի հրթիռահրետանային կրակի թիրախային գոտում:
Ներկա պահին թշնամական ուժերի՝ հարձակման փորձերը նշված ուղղություններում շարունակվում են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից»:

АО Арцаха: Многократные атаки штурмующих групп противника были успешно пресечены, противник понес серьезные потери
Четверг, 05 Ноября, 2020 года, 10:10
В ночь с 4 на 5 ноября на всех направлениях линии фронта сохранялась относительно стабильная напряженность. Вражеские силы особую активность проявили на восточном, юго-восточном и южном направлениях. Об этом сообщается на странице Армии обороны Арцаха в Facebook. «Многократные атаки штурмующих групп противника были успешно пресечены подразделениями Армии обороны Арцаха. Противник понес серьезные потери в живой силе и военной технике.
Противник в составе двух атакующих групп совершил попытку наступления также и на северном участке, они были своевременно обнаружены и уничтожены подразделениями АО Арцаха.
В течение дня мирные населенные пункты Арцаха продолжали оставаться под ракетным огнем вражеских сил. В настоящее время попытки атак со стороны врага в указанных направлениях продолжаются.
Оперативно-тактическая обстановка по всей линии фронта контролируется подразделениями Армии обороны Арцаха»,- отмечается в сообщении.