«Կամավորականները վերացրել են 22 հոգանոց թուրքական ջոկատից 20-ին». Վահրամ Պողոսյան
Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը գրել է. «Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ժամեր առաջ հանդիպել է Վլադիմիր Բալայանի և Շահեն Մեղրյանի անվան կամավորական ջոկատների տղաների հետ: Հանդիպման տեսագրությունը քիչ հետո հասանելի կլինի նախագահի ֆեյսբուքյան էջում:
Ի դեպ, Շահեն Մեղրյանի անվան շահումյանցիներից կազմված կամավորական ջոկատի տղաները՝ հրամանատար Ռոլանդ Այդինյանի գլխավորությամբ, Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղի շրջակայքում օրերս մերձամարտ են վարել 22 հոգուց կազմված թուրքական հատուկ նշանակության ջոկատի հետ՝ վերացնելով նրանցից 20-ին: Միայն 2-ին է հաջողվել ճողոպրել: Հրամանատարն ասում է, որ, մեծ ցանկության դեպքում, կարող էին նաև այդ երկուսին էլ վերացնել, բայց աչքերով տեսածի մասին յուրայիններին պատմելու հնարավորություն են տվել:

Ваграм Погосян: Армянские добровольцы уничтожили в ближнем бою 20 турецких спецназовцев
Президент Арцаха Араик Арутюнян несколько часов назад встретился с членами добровольческих отрядом имени Владимира Балаяна и Шагена Мегряна. Об этом н своей станице в Facebook сообщил пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
По его словам, видеорепортаж со встречи спустя некоторое время будет выложен на странице президента Арцаха в Facebook.
«Парни из добровольческого отряда имени Шагена Мегряна, сформированного из шаумянцев во главе с командиром Роландом Айдиняном, в окрестностях села Аветараноц Аскеранского района на днях вступили в ближний бой с турецким отрядом спецназначения из 22 человек и уничтожили 20 из них. Только двоим удалось ускользнуть. Командир говорит, что при желании они могли бы ликвидировать и этих двух, но решили этого не делать, чтобы те рассказали своим, что они видели собственными глазами»,- написал Погосян.