«Հիվանդանոցի վրա հարձակումն ու խաղաղ բնակիչների մահն անընդունելի է»․ Արաղչի
Բաքվում և Մոսկվայում կայացած հանդիպումներից հետո՝ ԼՂ հակամարտության լուծման հարցում Իրանի նախաձեռնությունը ներկայացնելու նպատակով, Երևան է ժամանել Իրանի փոխարտգործնախարար Սեյեդ Աբաս Արաղչին։
Երևանում Արաղչին՝ Իրանի պետական ռադիոհեռուստատեսության լրագրողին տված հարցազրույցում ասել է. «Ադրբեջան կատարած իմ այցի ժամանակ ակտիվ բանակցություններ եմ ունեցել այդ երկրի պաշտոնատար անձանց հետ։ Բաքվից մեկնեցի Մոսկվա, որտեղ նույնպես արդյունավետ բանակցություններ անցկացվեցին։ Երևանում ևս հանդիպումներ կունենամ պաշտոնատար անձանց հետ։
Խաղաղ բնակչության դեմ ագրեսիան միանշանակ դատապարտելի է, հիվանդանոցի վրա հարձակումը, անմեղ մարդկանց մահը՝ անընդունելի է։ Հույս ունենք՝ խաղաղության հաստատման ճանապարհը շուտ կհարթվի։ Երևանում իմ հանդիպումների առանցքում այս հարցն է լինելու»։

Аббас Аракчи: ''Нападение на больницу и смерть невинных людей неприемлема''
Сегодня, после проведенных встреч в Баку и Москве в рамках визитов для представления инициативы Ирана по решению Карабахского конфликта, в Ереван прибыл заместитель министра иностранных дел Ирана Сейед Аббас Аракчи.
В Ереване в интервью журналисту государственного радиотелевидения Ирана Аракчи сказал:
''Во время моего визита в Азербайджан у меня были тесные переговоры с должностными лицами этой страны. Из Баку я вылетел в Москву, где также были проведены результативные переговоры. В Ереване у меня состоятся встречи с рядом должностных лиц.
Больно, что число жертв растет. Агрессия против мирного населения однозначно осудима и нападение на мирных жителей, в том числе на больницу, гибель невинных людей однозначно неприемлемы. Именно по этой причине, мы надеемся, что как можно скорее сгладится путь для установления мира. В Ереване центром моих встреч будет данный вопрос.