«Ղարաբաղ են տեղափոխվում ահաբեկիչներ»․ Իրանի պետական հեռուստառադիոընկերություն
Հայաստանում Իրանի հեռուստառադիոընկերության թղթակիցը ռեպորտաժ է պատրաստել Թուրքիայի կողմից Ղարաբաղ ահաբեկիչներ ուղարկելու մասին:
Ռեպորտաժում ասվում է, որ ահաբեկչական խմբերի ներկայությունը Ղարաբաղում մարտական գործողությունների գոտում վտանգում է Կովկասյան տարածաշրջանի անվտանգությունը:
Հավաստի տեղեկություններ կան այն մասին, որ Թուրքիան ահաբեկչական ուժերն օգտագործում է Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմում, որոնք ավելի վաղ կռվել են Սիրիայի կառավարության և ժողովրդի դեմ՝ Թուրքիայի հովանու ներքո։
«Թուրքիան մտադիր է Կովկասն ու նրա շրջակայքը վտանգավոր դարձնել»,– ռեպորտաժում ասել է քաղաքագետ Կարեն Սարգսյանը:

В Карабах перебрасываются террористы-Гостелерадиокомпания Ирана
Корреспондент Гостелерадиокомпании Ирана IRIB в Армении подготовил репортаж об отправке Турцией террористов в Карабах.
В репортаже говорится, что присутствие террористических групп в зонах боевых действий в Карабахе между силами Азербайджанской Республики и Армении ставит под угрозу безопасность кавказского региона.
Есть достоверные сведения о том, что Турция использует террористические силы в войне в Нагорном Карабахе, которые ранее воевали против правительства и народа Сирии под эгидой Турции.
«Турция намерена сделать Кавказ и его окрестности небезопасными», – сказал в репортаже политолог Карен Саркисян.