Ջալալ Հարությունյանին շնորհվել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրառում է կատարել. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, այսօր որոշում եմ կայացրել Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանին շնորհել «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում:
Սա առաջին հերթին մեր բանակի հերոսական պայքարի գնահատականն է. այն պայքարի, որ, պատերազմի առաջին իսկ օրից սկսած, մղում են թե՛ հրամկազմը, թե՛ բոլոր ստորաբաժանումները՝ ցուցաբերելով աշխարհի ամենաբարձր պրոֆեսիոնալիզմն ու նվիրվածությունը: Ջալալ Հարությունյանը մեր հերոսն է, և նրա օրինակով մենք պետք է սերունդներ դաստիարակենք:
Շնորհակալություն, պարոն գեներալ:
Պատի՛վ ունեմ:
Հ. Գ. Ջալալ Հարությունյանի առողջությունը, բժիշկների հավաստմամբ, շուտով կվերականգնվի: Նա ապաքինման փուլում է և շուտով կմիանա ծառայակից ընկերներին: Համոզված եմ՝ հրամանատարի հարուստ փորձն ու գիտելիքները դեռ երկար են ծառայելու մեր Հայրենիքին»:

Джалалу Арутюняну присвоено звание «Герой Арцаха»
Сегодня принял решение за исключительные заслуги, проявленное мужество и личную отвагу в деле защиты и обеспечения безопасности Родины удостоить генерал-лейтенанта Джалала Арутюняна высшим званием Герой Арцаха. Об этом на своей странице в Facebook написал президент Арцаха Араик Арутюнян.
«Это, в первую очередь, оценка героической борьбы нашей армии, борьбы, которую, начиная с первого дня войны, ведут как командный состав, так и все подразделения, демонстрируя самый высокий в мире профессионализм и преданность.
Джалал Арутюнян – наш герой, и на его примере мы должны воспитывать поколения.
Благодарю Вас, господин генерал.
Честь имею!
P.S. Здоровье Джалала Арутюняна, по заверению врачей, скоро восстановится. Он находится на стадии выздоровления и вскоре присоединится к сослуживцам. Уверен, богатый опыт и знания командира еще долго послужат нашей Родине».