Ադրբեջանը գրոհ է ձեռնարկել հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ. ՊԲ
Երկուշաբթի, 26 հոկտեմբերի, 2020 թ., 14:40
![]() Պաշտպանության բանակը հայտնում է. «Չնայած ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հրադադարի մասին նոր պայմանավորվածությանը՝ ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ՝ շարունակելով հրետակոծել նաև խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես ժամը 13:50-ի սահմաններում հակառակորդը «Սերչ» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ: |

АО Арцаха: Азербайджанские силы предприняли атаку в направлении передовой одной из воинских частей на юго-востоке Арцаха
Понедельник, 26 Октября, 2020 года, 14:40
![]() Несмотря на достигнутую в США новую договоренность о прекращении огня, азербайджанские силы предприняли атаку в направлении передовой одной из воинских частей на юго-востоке страны, продолжив обстрел мирных населенных пунктов, сообщает Армия обороны Арцаха. «В частности, противник около 13:50 выпустил одну ракету из РСЗО «Смерч» в направлении села Зардарашен Мартунинского района. Подразделения Армии обороны ведут оборонительные бои для пресечения атак вражеских сил и отбрасывания их на исходные позиции»,- говорится в сообщении. |