Լավրովն առանձին հանդիպումներ է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ․ ՌԴ ԱԳՆ
ՌԴ նախագահ Վ.Վ.Պուտինի, ՀՀ վարչապետ Ն. Վ. Փաշինյանի, և Ադրբեջանի նախագահ Ի․Հ. Ալիևի հետ հեռախոսային շփումների շրջանակում հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին Մոսկվայում տեղի են ունեցել Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Ս.Վ. Լավրովի առանձին հանդիպումները Հայաստանի արտգործնախարար Զ․Մնացականյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջ․Բայրամովի հետ: Այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳ նախարարությունը:
Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են հրատապ հարցեր՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի շուրջ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման և դրա կայուն կարգավորման համար պայմանների ստեղծման վերաբերյալ:

МИД РФ: Лавров провел отдельные встречи с главами МИД Армении и Азербайджана
В развитие состоявшихся в последнее время телефонных контактов Президента Российской Федерации В.В.Путина с Президентом Азербайджанской Республики И.Г.Алиевым и Премьер-министром Республики Армения Н.В.Пашиняном в Москве 20 и 21 октября состоялись раздельные встречи Министра иностранных дел России С.В.Лаврова с Министром иностранных дел Азербайджана Д.А.Байрамовым и Министром иностранных дел Армении З.Г.Мнацаканяном.
В ходе переговоров обсуждались неотложные вопросы, связанные с реализацией ранее достигнутых договоренностей о прекращении огня в зоне нагорно-карабахского конфликта и создании условий для его устойчивого урегулирования.