«Սա պատերազմի ավարտ չէ». Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ
Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ Լեյլա Աբդուլաևան CNN Turk-ի ուղիղ եթերում հայտարարել է, որ Բաքուն մտադիր չէ երկարատև զինադադար պահպանել. փոխանցում է Մեդիամաքսը:
«Ադրբեջանի ցանկությունը, նպատակը բոլոր հողերի ազատագրումն է, և սա նախագահի մակարդակով բազմիցս ասվել է։ Մենք մինչև վերջ ենք գնալու, «մի քանի գյուղ ազատագրվեց, մնացածը մնաց» խոսակցություններ չեն կարող լինել։ Այս մարդասիրական հրադադարի նպատակը գերիների և դիակների փոխանակումն է, սակայն սա պատերազմի ավարտ չէ:
Հիմա ամեն կողմից մեզ հրադադարի, էսկալացիայի նվազեցման կոչեր են գալիս, բայց մենք ասում ենք, որ 30 տարի բանակցեցինք, արդյունք չեղավ։ Հրադադարը ոչ մի կերպ չպետք է մեկնաբանվի որպես հողերի ազատագրման դադարեցում»,- ասել է Աբդուլաևան:

В Баку заявили, что «это - не конец войны»
Пресс-секретарь МИД Азербайджана Лейла Абдуллаева заявила сегодня, что Баку не намерен соблюдать долгосрочное перемирие.
«Целью Азербайджана является освобождение всех земель, и об этом неоднократно говорилось на уровне президента. Мы пойдем до конца, не может быть разговоров типа «несколько сел освобождено, остальное пусть останется». Целью этого гуманитарного перемирия является обмен пленными и телами погибших, это не конец войны.
Сейчас нам со всех сторон поступают призывы о перемирии, снижении эскалации, а мы говорим, что 30 лет безрезультатно вели переговоры. Перемирие ни в коем случае не должно комментироваться как прекращение освобождения наших земель», - сказала