Հրետակոծվել են Հադրութի շրջանի Տող, Քաշաթաղի շրջանի Տիգրանավան, Այգեհովիտ և Աղավնո բնակավայրերը
ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը գրում է. «Ադրբեջանը շարունակում է կրակի տակ պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը՝ խախտելով միջազգային կոնվենցիաների բոլոր դրույթները։
Հոկտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը, հատկապես լուսադեմին, թշնամին հրետանու կիրառմամբ ինտենսիվ կրակ է բացել Մարտունի քաղաքի և Կ.Շուկա բնակավայրի ուղղությամբ, իսկ առավոտյան՝ Բերդաշեն համայնքի ուղղությամբ։
Հրետակոծվել են Հադրութի շրջանի Տող, Քաշաթաղի շրջանի Տիգրանավան, Այգեհովիտ և Աղավնո բնակավայրերը։ Տուժածների և վնասների մասին տեղեկությունները ճշտվում են»։

Азербайджан продолжает обстреливать мирные населенные пункты Арцаха
Азербайджан продолжает обстреливать мирные населенные пункты Арцаха, нарушая все положения международных конвенций, заявляет в пятницу Информационный штаб Арцаха со ссылкой на Госслужбы по ЧС республики.
«В ночь с 15-го на 16-е октября, особенно на рассвете, противник открыл интенсивный огонь из артиллерийских орудий в направлении города Мартуни и поселка Кармир Шука города Мартуни, а утром - в направлении общины Бердашен.
Подверглись обстрелу населенные пункты Тог Гадрутского района, Тигранаван, Айгеховит и Агавно Кашатагского района. Информация о пострадавших и нанесенном ущербе уточняется»,- говорится в сообщении.