Զոհրաբ Մնացականյանը փակ քննարկում-հանդիպում է ունեցել ռուս փորձագետների և քաղաքագետների հետ
Մոսկվա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը «Ռիա Նովոստի» լրատվական գործակալությունում փակ քննարկում-հանդիպում է ունեցել ռուս փորձագետների և քաղաքագետների հետ:
Հանդիպման ընթացքում շոշափվել են տարածաշրջանային և միջազգային զարգացումներին առնչվող բազմաբովանդակ հարցեր: Քննարկման առանցքում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում Թուրքիայի գործուն միջամտությամբ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնամասշտաբ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունն էր:
Նախարար Մնացականյանը ներկաների ուշադրությունը հրավիրել է ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից պատերազմի վարման ոչ իրավաչափ մեթոդների վրա, որոնք ուղեկցվում են միջազգային իրավունքի կոպտագույն խախտումներով:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հարավային Կովկասում արտատարածաշրջանային դերակատարների գործելաոճին, որով փորձ է արվում տարածաշրջանում փոփոխել հավասարակշռությունը և անվտանգային ընկալումները: Այս համատեքստում նախարար Մնացականյանը քննարկման մասնակիցների ուշադրությունը հրավիրել է օտարերկրյա զինյալ ահաբեկիչներին, ծայրահեղական խմբավորումներին ռազմական գործողությունների մեջ ներգրավման միջոցով տարածաշրջանային անկայունության հրահրմանն ուղղված Թուրքիայի խաթարիչ քաղաքականության վրա:

Глава МИД Армении провел закрытое обсуждение-встречу с российскими экспертами и политологами
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян в рамках официального визита в Москву провел закрытое обсуждение-встречу с российскими экспертами и политологами в офисе агентства РИА Новости.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи была обсуждена ситуация, сложившаяся в результате широкомасштабной агрессии, развязанной Азербайджаном при действенном вмешательстве Турции в зоне карабахского конфликта.
Мнацаканян обратил внимание присутствующих на неправомерные методы ведения войны со стороны военно-политического руководства Азербайджана, которые сопровождаются грубейшими нарушениями международного права.
В ходе обсуждения был затронут также стиль работы внерегиональных игроков на Южном Кавказе, усилиями которых предпринимается попытка изменить баланс и восприятие безопасности в регионе. Министр обратил внимание участников обсуждения на подрывную политику Турции, направленную на разжигание региональной нестабильности посредством вовлечения иностранных боевиков, экстремистских группировок в военные действия․