Նիկոլ Փաշինյանը մեկնում է արձակուրդ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2020-ի օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 4-ը ներառյալ կլինի արձակուրդում, այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության պաշտոնական կայքից. «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 12-րդ մասով և 18-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝
1. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տրամադրել 2019-2020 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա արձակուրդի մասը՝ 2020 օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 4-ը ներառյալ:
2. Նիկոլ Փաշինյանի՝ արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին կփոխարինի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը»:

Никол Пашинян отправился в краткосрочный отпуск
Премьер-министр Никол Пашинян с 31 августа по 4 сентября будет находиться в отпуске, отмечается на сайте правительства.
«Руководствуясь ч. 12 ст. 7 и ч. 4 ст. 18 Закона Республики Армения «О структуре и деятельности правительства», предоставить премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну часть ежегодного отпуска на 2019 - 2020 годы с 31 августа по 4 сентября включительно»,- говорится в решении.
В период нахождения Пашиняна в отпуске премьера заменит вице-премьер Тигран Авинян»,- говорится в решении.