«Հակառակորդը երկու անգամ անարդյունավետ կրակ է վարել «Իգլա-Ս» համալիրից»․ ՊՆ խոսնակ
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը քիչ առաջ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։
Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 15 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 120 կրակոց:
Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում՝ 2 անգամ
Չինարի, Այգեձոր, Մովսես, Պառավաքար, Կոթի ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում՝ 8 անգամ
Երասխ, Արենի, Զանգակատուն ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում՝ 5 անգամ։

Шушан Степанян: Противник дважды и неэффективно вел огонь из комплексов «Игла-С» и «Оса-АК»
На армяно-азербайджанской государственной границе в ночь с 29 на 30 июля и сегодня утром сохранялось относительное спокойствие. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
«Азербайджанская сторона из стрелкового оружия 15 раз нарушила режим прекращения огня, произведя в направлении армянских позиций около 120 выстрелов.
На отдельных участках боевых позиций, расположенных в направлении Чамбарака - дважды.
На отдельных участках боевых позиций, расположенных в направлении Чинари, Айгедзор, Мовсес, Паравакар, Коти - 8 раз.
На отдельных участках боевых позиций, расположенных в направлениях Ерасх, Арени, Зангакатун - 5 раз.
Противник дважды и неэффективно вел огонь из комплексов «Игла-С» и «Оса-АК»», - написала Шушан Степанян.