Ձեռնարկվում են միջոցներ՝ Նարեկ Սարդարյանին Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձնելու ուղղությամբ. ԱԱԾ
2020թ. հուլիսի 8-ին՝ ժամը 11:00-12:00-ի սահմաններում, ԱՀ Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության հետ սահմանակից ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորայք համայնքի վարչական տարածքի արոտավայրերում սեփական անասուններն արածացնելիս անհայտ կորել է Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ գյուղի բնակիչ, 1990թ. ծնված, ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Սարդարյանը: Պարզվել է, որ Ն. Սարդարյանը կորած անասունները որոնելու արդյունքում մոլորվել և անցել է ԱՀ Նախիջևանի տարածք, որտեղ գերեվարվել է:
Ն. Սարդարյանը բնութագրվում է որպես հայրենասեր, հանգիստ և աշխատասեր անձնավորություն, տեղական ինքնակառավարման և իրավապահ մարմինների հետ երբևիցե խնդիրներ չի ունեցել: Ն. Սարդարյանն ունի ընտանիք և անչափահաս երեխաներ, որոնց հոգսերը հոգում է ինքը:
Ներկայումս ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցներ՝ Նարեկ Սարդարյանին ՀՀ վերադարձնելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը։

СНБ Армении: Предпринимаются соответствующие меры для возвращения Нарека Сардаряна из Азербайджана
Предпринимаются соответствующие меры для возвращения Нарека Сардаряна из Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба Службы национальной безопасности (СНБ) Армении.
Отмечается, что 8-го июля, около 11:00-12:00, с пастбища села Горайк Сюникской области, примыкающего к Нахичевану, во время выпаса скота без вести пропал житель села Хндзореск той же области, гражданин Армении Нарек Сардарян 1990 года рождения.
В СНБ выяснили, что в ходе поиска своих коров сельчанин заблудился и перешел на территорию Нахичевана, где был взят в плен.
«Сардаряна знают как патриота, спокойного и трудолюбивого человека, у него никогда не было проблем с органами местного самоуправления и правоохранительными структурами. У Н.Сардаряна есть семья и несовершеннолетние дети, находящиеся под его опекой», - говорится в сообщении СНБ.