Մեկնարկել է ամառային զորակոչը
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մեկնարկեց 2020թ. ամառային զորակոչը:
Հանրապետական կենտրոնական հավաքակայանում ամառային զորակոչի գործընթացի պատշաճ իրականացմանը զուգահեռ հակահամաճարակային խիստ միջոցառումներ են կազմակերպված՝ զինված ուժեր վարակի ներթափանցումը կանխելու նպատակով։ Բոլոր զորակոչիկները ծառայության մեկնելուց առաջ պարտադիր թեստավորվում են, այնուհետև միայն մասնակցում վիճակահանությանը։
Դե ինչ, գալիք երկու ամիսների ընթացքում հարյուրավոր երիտասարդներ՝ մեկը մարզիկ, մեկը երաժիշտ, մյուսը՝ ապագա տնտեսագետ, կհագնեն ազգային բանակի համազգեստն ու կզինվորանան՝ շարունակելով անխախտ պահել սահմանը։

В Армении стартовал летний призыв в армию
В Армении стартовал летний призыв на обязательную военную службу. Об этом на своей странице в Фейсбук сообщила пресс- секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
При этом она подчеркнула, что параллельно с надлежащей организацией призыва в Центральном военкомате предпринимаются строгие антиэпидемиологические меры с целью не допустить проникновения коронавируса в ряды Вооруженных сил страны. Степанян добавил, что все призывники перед отправкой в воинские части проходят обязательное тестирование, и лишь потом участвуют в жеребьевке.
В заключение она констатировала, что в течении предстоящих двух месяцев сотни новобранцев отправятся на службу для обеспечения надежной зашиты границ.