Բողոքի ցույցեր Մոնտենեգրոյի մի շարք քաղաքներում
Մոնտենեգրոյի մի շարք քաղաքներում հարյուրավոր մարդիկ դուրս են եկել քաղաքի փողոցներ, ինչից հետո ցույցերը վերածվել են անկարգությունների և ոստիկանության հետ բախումների, կան վիրավորներ: Մոնտենեգրոյի մայրաքաղաքում՝ Պոդգորիցայում, չորեքշաբթի երեկոյան ոստիկանությունը ձերբակալել է ընդդիմության Դեմոկրատական ճակատ կուսակցության պատգամավորներին՝ Միլուն Զոգովիչին և Մարինա Յոչիչին: Դրանից հետո մոտ 200 ցուցարար հավաքվել է Պոդգորիցայի ոստիկանության բաժանմունքի դիմաց: Ոստիկանները պահանջել են, որպեսզի նրանք ցրվեն, սակայն ցուցարարները հրաժարվել են կատարել ոստիկանների պահանջը, որից հետո ցուցարարների նկատմամբ արցունքաբեր գազ է կիրառվել: Ոստիկանները ձերբակալել են 18 ցուցարարի, վիրավորվել է ոստիկանության մեկ սպա: Ոստիկանական բաժանմունքների շենքերի դիմաց բողոքի ցույցեր են անցկացվել նաև Բիելո-Պոլե և Նիկշիչ քաղաքներում: Բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել նաև Բուդվա քաղաքում, հայտնում է Vijesti-ն:
Ոստիկանները ցուցարարների դեմ բազմիցս կիրառել են արցունքաբեր գազ, իսկ ցուցարարները քարեր են նետել անվտանգության ուժերի ուղղությամբ։
Նիկշիչ քաղաքում ցուցարարները վնասել են մի քանի ոստիկանական մեքենա, բախումների ժամանակ վիրավորել են իրավապահ մարմինների չորս աշխատակիցներ:

В Черногории прошли массовые протесты
В Подгорице-столице страны- в среду вечером полицейские задержали парламентских депутатов оппозиционного Демократического фронта Милуна Зоговича и Марину Йочич. Перед отделением полиции в Подгорице собрались около 200 протестующих граждан. Они не разошлись, чего требовала полиция, применившая затем слезоточивый газ. Полиция задержала 18 человек при возникших беспорядках, пострадал один сотрудник МВД. Протесты перед зданиями полицейских управлений прошли также в городах Биело-Поле и Никшич.
Акции протеста в ряде черногорских городов переросли в беспорядки и столкновения с полицией, есть раненые.
В Черногории 24 июня в разных городах прошли акции протеста против задержания руководителей администрации города Будвы, возникли беспорядки и столкновения с полицией. Об этом сообщает издание Vijesti.
В Подгорице - столице страны - в среду вечером полицейские задержали парламентских депутатов оппозиционного Демократического фронта Милуна Зоговича и Марину Йочич. Перед отделением полиции в Подгорице собрались около 200 протестующих граждан. Они не разошлись, чего требовала полиция, применившая затем слезоточивый газ. Полиция задержала 18 человек при возникших беспорядках, пострадал один сотрудник МВД. Протесты перед зданиями полицейских управлений прошли также в городах Биело-Поле и Никшич.
Протестующие повредили несколько полицейских авто и ранили четырех правоохранителей. Полиция применила слезоточивый газ против митингующих.