Սահմանադրական փոփոխություններն ուժի մեջ կմտնեն հունիսի 26-ի ժամը 00։01-ից
«Քիչ առաջ պաշտոնական տեղեկագրում հրապարակեցի Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունները»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
«Հայաստանի Ազգային ժողովի կողմից հունիսի 22-ին ընդունված Սահմանադրության փոփոխություններն այսօր հրապարակվել են Պաշտոնական տեղեկագրի թիվ 70 համարում։ Ըստ այդմ, փոփոխություններն ուժի մեջ են մտնելու հրապարակմանը հաջորդող օրվանից՝ հունիսի 26-ի ժամը 00։01-ից»,- այս մասին գրառում է կատարել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը։
Հիշեցնենք՝ այս փոփոխություններով կդադարեցվի ՍԴ երեք անդամների և ՍԴ նախագահի պաշտոնավարումը, իսկ թափուր տեղերի համար առաջադրումները կկատարվեն երկամսյա ժամկետում։

Изменения в Конституцию вступят в силу с 26 июня
Председатель Национального собрания Арарат Мирзоян опубликовал в официальном бюллетене НС, принятые парламентом.
«Только что в официальном бюллетене опубликовал изменения в Конституции Республики Армения», - написал Мирзоян на своей странице в Facebook.
«Поправки в Конституцию, принятые Национальным Собранием Армении 22 июня, были опубликованы сегодня в 70-м номере официальной бюллетени НС. Посему, имзнения вступят в силу на следующий день после опубликоания – с 26 июня в 00:01», - написал на своей странице в Facebook депутат от фракции «Мой шаг» Ваагн Овакимян.
Напомним, что этими изменениями полномочия трех членов Конституционного суда и председателя КС будут прекращены. Выдвижения на вакантные места судей Конституционного суда будут производены в двухмесячный срок после образования вакансии.