Վրաստանը բժիշկների խումբ կգործուղի Հայաստան
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է․ «Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիան այսօր կառավարության նիստին հայտարարել է, որ որևէ երկիր չի կարող միայնակ հաղթահարել կորոնավիրուսով պայմանավորված ճգնաժամը:
Նրա խոսքով, Վրաստանը քննարկում է հարևան Հայաստանին օգնելու հարցը և համապատասխան առաջադրանքը տրվել է առողջապահության նախարարությանը:
«Մենք պետք է իրար նկատմամբ ցուցաբերենք փոխադարձ աջակցություն: Ինչպես գիտեք, մեր հարևան երկրներում, վերջին ժամանակաշրջանում բավականին լարվել է իրավիճակը: Անձամբ ես ամեն օր հաղորդակցվում են Հայաստանի վարչապետի հետ, ինչպես նաև առողջապահության, էկոնոմիկայի, արտաքին գործերի նախարարները միմյանց հետ։ Մենք արդեն նույնականացրել ենք, թե ինչ տիպի օգնություն է անհրաժեշտ մեր հարևաններին: Այստեղ փոխադարձ աջակցությունն անչափ կարևոր է: Առողջապահության նախարարությունն արդեն ստացել է առաջադրանք, պատրաստել այն օգնությունը, որը Վրաստանը կարող է ցուցաբերել հարևան Հայաստանին: Ինչպես երևում է, առաջին հերթին դա կլինի բժշկական անձնակազմով օգնություն»,- հայտարարել է Գախարիան:

Грузия поможет Армении медицинским персоналом
Премьер-министр Грузии Гиоргий Гахария заявил сегодня на заседании правительства, что ни одна страна не может в одиночку справиться с кризисом, обусловленным коронавирусом.
Как сообщается на сайте посольства Армении в Грузии, по словам премьер-министра, Грузия обсуждает возможность помочь соседней Армении.
«Мы должны проявлять в отношении друг друга взаимную поддержку. Как мы знаем, у наших соседей в последнее время ситуация довольно напряженная. Лично я ежедневно общаюсь с премьер-министром Армении, общаются также министры здравоохранения, экономики, иностранных дел. Мы уже определились с помощью. Взаимовыручка крайне важна. Министерство здравоохранения уже получило поручение, мы готовы оказать помощь. Судя по всему, в первую очередь, это будет помощь медицинским персоналом», - сказал Гахария.