«Երկու դեպքում էլ՝ քաղաքական առևտուր». Հայկ Խանումյան
Արցախի «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Հայկ Խանումյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «2008թ. ՀՀ նախագահի ընտրություններին ընդդիմադիր կեցվածքով հանդես եկած Արթուր Բաղդասարյանը նշանակվեց ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, դարձավ Սերժ Սարգսյանի ենթական: Որպես մխիթարանք Անվտանգության խորհրդի համար նոր շենք կառուցեցին, բազմաթիվ հաստիքներ տվեցին: Արթուր Բաղդասարյանի կուսակցությունը 2012-ին հազիվ կարողացավ մտնել Ազգային ժողով, 2017 և 2018թթ. ընտրություններին արդեն նրանք չկարողացան հաղթահարել շեմը:
Արայիկ Հարությունյանին քննադատող, նրա կուսակցության հիմնական մրցակից կուսակցության ղեկավար Սամվել Բաբայանը նշանակվել է Արցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար՝ դառնալով Արայիկ Հարությունյանի ենթական: Սամվել Բաբայանի համար ևս նոր հաստիքներ կբացվեն, որպեսզի ԱԽ գրասենյակում կարողանա տեղավորել իր թիմակիցների մի մասին: Իհարկե, Բաբայանը հարյուրապատիկ ավելի մեծ կշիռ ունի, քան Արթուր Բաղդասարյանը, սակայն ընտրած ճանապարհը նույնն է: Եվ երկու դեպքում էլ քաղաքական առևտրի հետևանքը լինում է համընդհանուր ապատիան և քաղաքական համակարգի այլասերումը, իսկ վճարողը միշտ ժողովուրդն է»:

Айк Ханумян: В обоих случаях результатом политической торговли является всеобщая апатия
Председатель арцахской партии «Национальное возрождение» Айк Ханумян на своей странице в Facebook пишет: «В 2008 Артур Багдасарян, выступивший с оппозиционной позицией на президентских выборов в РА, был назначен секретарем Совета безопасности РА и стал подчиненным Сержа Саргсяна. Как утешение, они построили новое здание для Совета Безопасности, отрыли множество вакансий. Партия Артура Багдасаряна в 2012 едва смогла пройти в Национальное Собрание, а уже на выборах 2017 и 2018 годов она не смогла пройти установленный порог.
Критикующий Араика Арутюняна руководитель основной партии-соперника Самвел Бабаян назначен секретарем Совета безопасности Арцаха, став подчиненным Араика Арутюняна. Для Самвела Бабаяна также будут открыты новые вакансии, чтобы он смог разместить некоторых своих товарищей по команде в офисе Совета Безопасности.
Конечно, Бабаян занимает более весомое положение, чем Артур Багдасарян, однако выбранный им путь тот же. И в обоих случаях результатом политической торговли является всеобщая апатия и извращение политической системы, а платит всегда за все народ».