Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ մայիսի 22-ին ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ժամանակ ՊԲ-ը կորուստներ չի ունեցել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին ձեռնպահ մնալ իրադրությունն արհեստականորեն լարելու անհեռանկար մարտավարությունից: Հակառակ դեպքում՝ առաջնագծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионного проникновения
22 мая азербайджанские военнослужащие предприняли попытку диверсионного проникновения в направлении одной из боевых позиций оборонительного участка АО Арцаха.
Как сообщили в пресс-службе МО Арцаха, передовые подразделения Армии обороны своевременно засекли продвижение азербайджанских спецназовцев и, нанеся потери, отбросили противника на исходные позиции. В результате перестрелки АО Арцаха потерь не понесла.
Минобороны Арцаха призывает азербайджанскую сторону воздержаться от бесперспективной тактики искусственного натяжения ситуации. В противном случае, вся ответственность за создавшуюся напряженность на передовой будет возложена на азербайджанскую сторону.