Պացիենտը եղել է 48 տարեկան. ԱՆ
Ինչպես հայտնել էինք, մայիսի 8-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3029 դեպք, որոնցից 1218-ն՝ առողջացած, 43-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1758 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 29205 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 145 նոր դեպք և 33 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ը հայտնում է, որ պացիենտը եղել է 48 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություն:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 10 է։

Миндрав Армении: Скончавшейся от коронавируса пациентке было 48 лет
По состоянию на 11:00 8 мая число подтвержденных случаев заболевания коронавирусом достигло 3029 человек, выздоровели 1218, скончались 43 человекa. На данный момент на лечении находится 1758 пациентов. В общей сложности проведенo 29205 тестoв.
Таким образом, зарегистрировано 145 новых подтвержденных случаев заражения коронавирусом, вылечились 33 человека.
Касательно летальных исходов Министерство здравоохранения сообщает, что пациентке было 48 лет. У нее были сопутствующие хронические заболевания.
Накануне был зарегистрирован один случай смерти, когда у пациента была диагностирована коронавирусная инфекция, но он умер от другого заболевания. Общее количество таких случаев составляет 10.