Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 125 նոր դեպք
Մայիսի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2273 դեպք, որոնցից 1010-ն՝ առողջացած: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1227 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 23142 թեստավորում. այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 125 նոր դեպք և 33 առողջացած։
Նշենք, որ, ընդհանուր առմամբ, ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահվան 33 դեպք և մահվան 3 անուղղակի դեպք, որոնցից 1-ն արձանագրվել է երեկ: Պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, բայց մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Հիշեցնենք, որ նախորդ 2 մահվան դեպքի մասին հայտնել էինք ապրիլի 29-ին:

Минздрав Армении: Зарегистрировано 125 новых случаев заражения коронавирусом
По состоянию на 11:00 2 мая число подтвержденных случаев заболевания коронавирусом достигло 2273 человекa, выздоровели 1010. На данный момент на лечении находится 1227 пациентов. В общей сложности проведенo 22177 тестoв.
Таким образом, зарегистрировано 125 новых подтвержденных случаев заражения коронавирусом, 33 человек выздоровели.
Как сообщает Министерство здравоохранения, в целом, зарегистрировано 33 случая смерти от коронавируса и 3 косвенных случая смерти, один из которых зафиксирован вчера.
«У пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по причине другой болезни. Напомним, что о предыдущих двух случая смерти мы сообщали 29-го апреля», - говорится в сообщении.