Վրաստանում կորոնավիրուսի պատճառով ավան է փակվել
Վերջին 24 ժամում Վրաստանում իրականացվել է կորոնավիրուսի 822 թեստավորում, որոնցից 29-ը դրական են եղել: Այս մասին տեղեկացնում է Հիվանդությունների վերահսկման կենտրոնի տնօրեն Փաաթա Իմնաձեն:
Վարակվածների ընդհանուր թիվն ավելացել է 485-ով, բուժվել է 139 մարդ, մահացել՝ 6-ը: 29 նոր դեպքերից 19-ը գրանցվել է Թեթրիցկարո շրջանում, 12-ը՝ հենց Թեթրիցկարո ավանում, ինչի պատճառով ավանի ելումուտը արգելվել է: Թեթրիցկարոյում կարանտինի ռեժիմ է սահմանվել, քանի որ առաջին հաստատված վարակակիրը կլինիկայի բուժքույր է: Բոլոր 19 վարակվածները նրա հետ շփում ունեցողներ են, այն դեպքում, երբ դեռևս պարզ չէ, թե ումից է վարակվել բուժքույրը:

В Грузии из-за вспышки коронавируса закрыли поселок
За последние 24 часа в Грузии было проведено 822 теста на наличие коронавируса, из которых 29 оказались положительными, сказал заместитель директора Национального центра контроля заболеваний Паата Имнадзе.
Общее количество зараженных увеличилось до 485, 139 человек выздоровели, шесть умерли, сообщает Sputnik Грузия.
Из 29 новых случаев коронавируса 19 выявлено в муниципалитете Тетрицкаро, из них 12 непосредственно в поселке Тетрицкаро. Исходя из этого, власти приняли решение закрыть поселок. В больнице Тетрицкаро введен режим карантина, поскольку первым инфицированным пациентом является медсестра данной клиники, сообщает Общественный вещатель. Подтвержденные 19 контактов являются ее контактами, тогда как источник заражения самой медсестры на данном этапе неизвестен.