Թբիլիսիում փակվում են գյուղմթերքի շուկաները. #РИАНовости
Թբիլիսիում գործող գյուղատնտեսական շուկաները փակվում են, որպեսզի կանխվի կորոնավիրուսի տարածումը, գրում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Թբիլիսիի քաղաքային իշխանություններին: Ապրիլի 6-ին փակվել էին Թելավիի և Սենակիի գյուղմթերքի շուկաները՝ արտակարգ դրության պայմաններում սանիտարական նորմերը չպահպանելու համար։
Որոշումը կայացվել է միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի նիստի ժամանակ, որը ղեկավարում է Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան:
Վրաստանում վարակակիր է 195 մարդ, մահացել է երկու տարեց կին, ապաքինվել է 39 քաղաքացի: Իշխանությունները մինչև ապրիլի 21-ն արտակարգ դրություն են սահմանել, համընդհանուր կարանտին և պարետային ժամ՝ 21.00-ից 6.00-ն ընկած հատվածում:

В Тбилиси из-за коронавируса закрылись рынки. #РИАНовости
Функционирующие в Тбилиси аграрные рынки закрылись с целью предотвращения распространения коронавируса, заявили в мэрии города журналистам.
Решение принято на основании рекомендаций межведомственного координационного совета по борьбе с коронавирусом, который возглавляет премьер-министр Грузии Георгий Гахария.
Число инфицированных в Грузии достигло 195 человек, две пожилые женщины скончались, 39 человек выздоровели. Власти ввели до 21 апреля чрезвычайное положение, всеобщий карантин и комендантский час с 21.00 до 6.00.