Զինծառայողին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով ձերբակալվել է համածառայակիցը. ՔԿ
Զինծառայող Գ. Բաբակեխյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով ձերբակալվել է համածառայակիցը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Քննչական Կոմիտեն:
Ժամկետային զինծառայող Գարեգին Կամոյի Բաբակեխյանի մահվան դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով ՝ զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու հանցագործության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով, ՀՀ ՊՆ ՌՈ աշխատակիցների հետ համատեղ ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ- հետախուզական միջոցառումների արդյունքում 03.04.2020թ.՝ ժամը 22:25-ին, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 1-ին մասով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 11-րդ կետով հանցանքներ կատարելու՝ մարտական հերթապահություն կրելու կանոնները խախտելու և նշված հանցանքը քողարկելու նպատակով ապօրինաբար Գ. Բաբակեխյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով, ձերբակալվել է վերջինիս համածառայակիցը:

СК Армении: По подозрению в доведении военнослужащего до самоубийства задержан его сослуживец
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту гибели военнослужащего Гарегина Бабакехяна, 3-го апреля в 22:25 задержан его сослуживец.
Как сообщили в пресс-службе Следственного комитета, уголовное дело возбуждено по пункту 3 части 2 статьи 360.1 УК Армении (доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности во время несения боевого дежурства или во время боевой службы).
Отмечается, что сослуживец скончавшегося солдата был задержан по части 1 статьи 365 и части 2 статьи 104 УК РА (нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы, а также об убийстве лица или его близких в связи с осуществлением этим лицом служебной деятельности или выполнением общественного долга с целью скрыть другое преступление или облегчить его совершение).
Напомним, что 3 апреля около 00:35 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха дислоцированной в юго-восточном направлении, смертельное ранение получил военнослужащий АО Арцаха Гарегин Бабакехян (2000 г.р).