Ձեռք է բերվել Մոսկվա-Երևան թռիչքի մեկանգամյա թույլտվություն. դեսպանատուն
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել. «Հայտնում ենք, որ ՌԴ կառավարության կողմից Red wings ավիաընկերությունը ձեռք է բերել մեկանգամյա թույլտվություն ապրիլի 6-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը՝ 15:40-ին, կազմակերպելու Մոսկվա-Երևան չարթերային թռիչքը (WZ4323), որով կարող են Հայաստան վերադառնալ բացառապես ՌԴ-ում գտնվող ՀՀ քաղաքացիները: Թռիչքի համար համապատասխան տոմսերը հնարավոր կլինի ձեռք բերել Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» միջազգային օդանավակայանի N94 տոմսարկղից, ինչպես նաև Երևանի Զվարթնոց միջազգային օդանավակայանում՝ Red wings ավիաընկերության ներկայացուցչությունից:
Ավիատոմսերի հետ կապված հարցերով կարող եք կապ հաստատել հետևյալ հեռախոսահամարներով՝
Մոսկվա: +7-925-009-92-08, +7-926-618-29-18,
Երևան: +374-91-969612:
Ընդգծենք, որ վերոնշյալ թռիչքով Հայաստան վերադարձած ՀՀ քաղաքացիները կենթարկվեն 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմի:
Մեկ անգամ ևս հորդորում ենք մեր քաղաքացիներին ստուգել իրենց անձը հաստատող փաստաթղթերը: Ժամկետանց կամ օգտագործման համար ոչ պիտանի փաստաթղթերի առկայության պարագայում խնդրում ենք հնարավորինս սեղմ ժամկետներում դիմել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության հյուպատոսական բաժին՝ ստորև ներկայացված հեռախոսահամարներով և էլ. փոստով.

Заявление Посольства РА в РФ
Сообщаем, что авиакомпания «Red wings» со стороны правительства РФ получила разовое разрешение на осуществление чартерного рейса Москва-Ереван (WZ4323) 6 апреля в 15:40 по московскому времени.
Данным рейсом в Армению могут вернуться исключительно граждане РА, находящиеся в РФ.
Билеты для авиаперелета можно будет приобрести в кассе №94 Международного аэропорта «Домодедово» города Москвы, а также в кассе авиакомпании «Red wings» Международного аэропорта «Звартноц» города Ереван.
По вопросам авиабилетов можно обратиться по телефонам:
В Москве: +7-925-009-92-08, +7-926-618-29-18.
В Ереване: +374-91-9696-12.
Отметим, что все граждане РА, прибывшие в Армению данным рейсом, должны пройти обязательный 14-дневный карантин.
Еще раз призываем наших граждан проверить удостоверяющие личность документы. В случае наличия просроченных или непригодных для использования документов, просим в кратчайшие сроки обратиться в консульский отдел Посольства Армении в России по нижеуказанному номеру и эл.почте.