«Նախքան ընտրատեղամասեր այցելելը, զինծառայողներին բաժանվում են պաշտպանիչ դիմակներ, ձեռնոցներ». Արցախի ՊԲ
Երեքշաբթի, 31 մարտի, 2020 թ., 11:20
Արցախի պաշտպանության բանակը հայտնում է. «Մարտի 31-ին Արցախի Հանրապետությունում մեկնարկած համապետական ընտրություններին, ինչպես ընտրելու իրավունք ունեցող բոլոր քաղաքացիները, այնպես էլ զինծառայողները այցելում են ընտրատեղամասեր՝ կատարելու իրենց քաղաքացիական պարտքը:
Պետք է նշել, որ հանրապետությունում նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու միջոցառումների շրջանակում, բանակի հրամանատարության կողմից արվել է առավելագույնը ընտրությունների ժամանակ զինծառայողների շրջանում համավարակի տարածումը բացառելու և վերջիններիս առողջությանը վնաս չհասցնելու համար: Այդ նպատակով, նախքան ընտրատեղամասեր այցելելը, զինծառայողներին բաժանվում են պաշտպանիչ դիմակներ, ձեռնոցներ և ախտահանիչ միջոցներ:
Ընտրություններին մասնակցող զինծառայողները, կարևորելով յուրաքանչյուր քվեի արժեքը, իրենց քաղաքացիական պարտքը կատարում են առավել անվտանգ, բարեկեցիկ ու պաշտպանված Արցախ ունենալու համոզմունքով»:

МО Арцаха: Перед посещением избирательных участков военнослужащим раздаются защитные маски, перчатки
Вторник, 31 Марта, 2020 года, 11:20
На стартовавших 31 марта в Республике Арцах общегосударственных выборах, как и все граждане, обладающие избирательным правом, так и военнослужащие посещают избирательные участки, чтобы выполнить свой гражданский долг. Об этом говорится в заявлении Министерства обороны Арцаха.
«Следует отметить, что в рамках мероприятий по предотвращению распространения в республике нового вида коронавируса командованием армии было сделано максимум для исключения распространения эпидемии среди военнослужащих во время выборов и дабы не был причинен вред их здоровью. Для этого перед посещением избирательных участков военнослужащим раздаются защитные маски, перчатки и дезинфицирующие средства. Военнослужащие, участвующие в выборах, осознавая ценность каждого голоса, выполняют свой гражданский долг, руководствуясь убеждением иметь более безопасный, благополучный и защищенный Арцах»,- говорится в заявлении.