Չինաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թվի աճի տեմպերը նվազել են մոտ 50%-ով
Չինաստանի իշխանությունները նշում են, որ մեկ շաբաթվա ընթացքում երկրում նոր կորոնավիրուսով (COVID-19, Corona Virus Disease - 2019) վարակվածների թվի աճի տեմպերը նվազել են 48,2 տոկոսով, գրում է ТАСС գործակալությունը։ Այս մասին հայտնել է ՉԺՀ-ի Առողջապահության գործերի պետական կոմիտեի ներկայացուցիչը։
«Ներկայիս համաճարակաբանական իրավիճակը դեռևս շատ լուրջ է, բայց ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ եղել են դրական միտումներ: Հիվանդների թվաքանակի աճի տեմպերն ալիքաձև նվազում են:1 օրում վարակվածության ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է փետրվարի 4-ին՝ 3887 մարդ: Փետրվարի 11-ին այդ ցուցանիշը նվազել է՝ կազմելով օրական մինչև 2015 դեպք, նշել է գերատեսչության ներկայացուցիչը: Չինաստանում հիվանդությունից բուժվածների բաժինը երկու շաբաթվա ընթացքում 1,3 տոկոսից աճել է՝ հասնելով 10,6 տոկոսի:

Китай: Заболеваемость коронавирусом упала на 50%
Власти Китая заявляют, что за неделю темпы роста числа инфицированных коронавирусом в стране сократились на 48,2%. Об этом в среду, 12 февраля, сообщил представитель Госкомитета по делам здравоохранения КНР, пишет ТАСС.
"Нынешняя эпидемиологическая ситуация по-прежнему очень серьезная, однако в силу принятых мер появились некоторые позитивные тенденции. Темпы прироста количества больных волнообразно снижаются. Наибольший однодневный прирост подтвержденных случаев инфицирования был зафиксирован 4 февраля и составил 3887 человек. К 11 февраля этот показатель снизился до 2015 новых случаев в день", - сказал представитель ведомства.