Բացահայտվել է 17-ամյա տղայի սպանությունը. մեկ անձ ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է 2002թ. ծնված անչափահասի սպանության դեպքը: Մեկ անձ ձերբակալվել է:
2019թ. դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 18.10-ին «Մասիս ԲԿ» ՓԲԸ-ից ոստիկանության Մասիսի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ պարանոցի և կրծքավանդակի ծակած-կտրած վերքեր ախտորոշմամբ հիվանդանոց է տեղափոխվել Մասիս քաղաքի անչափահաս բնակիչը՝ ծնված 2002թ., ով հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, որի նախաքննությունը հանձնարարվել է քննչական խմբին: Ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հիշյալ արարքը կատարելու կասկածանքով 2019թ. դեկտեմբերի 23-ին բերման է ենթարկվել նույն քաղաքի 17-ամյա բնակիչը: Վերջինս ձերբակալվել է:
Առգրավվել են նրա հագին եղած հագուստները, որոնց զննմամբ դրանց վրա հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, իսկ վերջինիս մարմնի քննմամբ՝ աջ ձեռքի մատնեմատին հայտնաբերվել է կտրած-ծակած վերք:
Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատագենետիկական, դատակենսաբանական, դատահետքաբանական փորձաքննություններ, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Раскрыто убийство 17-летнего юноши: один человек задержан
В результате следственных действий, предпринятых в следственном отделе Масиса Араратского областного следственного управления Следственного комитета Армении, раскрыто убийство молодого человека 2002 г.р. Один человек задержан.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 23 декабря 2019 года, в 18:10, из «МЦ Масис» в полицию поступил сигнал о том, что с диагнозом колото-резаные раны шеи и грудной клетки к ним поступил житель Масиса 2002 года рождения, который скончался по дороге в больницу.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА. В результате предпринятых следственных и оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в совершении упомянутого деяния, подвергнут приводу 17-летний житель Масиса. Молодой человек задержан. При осмотре одежды были обнаружены следы, похожие на кровь, а на пальце правой руки обнаружен порез. Назначен ряд экспертиз. Предварительное следствие продолжается.