Բաբաջանյանի հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ում քրգործ է հարուցվել իշխանությունը յուրացնելու հոդվածով
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին հաղորդում է ներկայացվել մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից պետական իշխանությունը յուրացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքի կապակցությամբ:
Հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով որոշում է կայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի 1-ին մասով քրեական գործ հարուցելու մասին:
Կատարվում է նախաքննություն:
Հիշեցնենք՝ շաբաթներ առաջ Արման Բաբաջանյանը դիմում էր ներկայացրել գլխավոր դատախազին՝ պնդելով, որ Հրայր Թովմասյանը յուրացրել է ՍԴ նախագահի պաշտոնը՝ կիրառելով հանցավոր սխեմաներ:

На основании сообщения Армана Бабаджаняна в ССС возбуждено уголовное дело
Депутат Национального Собрания от фракции «Лусавор Айастан» Арман Бабаджанян представил Генеральному прокурору сообщение по факту явного преступления, связанного с узурпацией государственной власти группой должностных лиц.
По подготовленным на основании сообщения материалам в Специальной следственной службе РА возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 300 Уголовного кодекса РА.
Проводится предварительное следствие.
Напомним, что несколько недель назад Арман Бабаджанян представил сообщение Генеральному прокурору, утверждая, что Грайр Товмасян с использованием преступных схем незаконно узурпировал пост председателя Конституционного суда.